CHP Şanlıurfa İl Başkanı belli oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi, Şanlıurfa il kongresi Mehmet Akif İnan kongre salonunda gerçekleşti.Tek listeyle seçime giden Karadağ delegelerin oyubu alarak yeniden başkan seçildi.

1399 kez okundu.
CHP Şanlıurfa İl Başkanı belli oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi, Şanlıurfa il kongresi Mehmet Akif İnan kongre salonunda gerçekleşti.Tek listeyle seçime giden Karadağ delegelerin oyubu alarak yeniden başkan seçildi.

Kongreye, CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal,Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, çevre il ve ilçelerin başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Seçime mevcut başkan Ferhat Karadağ tüm delegelerin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Başkan Karadağ kongrede yaptığı teşekkür konuşmasında şunları kaydetti:

''Cumhuriyet Halk Partisi: Umutsuzluk,yokluk ve karanlığın içinde,Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının yaktığı istiklal ve istikbal meşalesiyle bugün 100 yıllık bir Halk Partisi haline gelmiştir.

Ülkemiz işgal altındayken elindeki varını-yoğunu hatta kanının son damlasına kadar,vatanın özgürlüğü ve ülkenin kötü giden talihini değiştirmek için her şeyini feda eden kuva-yi milliye ruhunu taşıyan atalarımızın ruhu şad olsun ve onların yolundan gidenlere Selam olsun! Selam olsun! Selam olsun!

Cumhuriyet halk partisi geleneğinde kaybetmek yoktur,mücadele etmek vardır.
Bizleri bir arada tutan,büyüten: Çiftçinin,esnafın,öğrencinin ve işçinin mücadelesidir. Cumhuriyet halk partisi bu mücadelenin bir parçası ve öncüsü olmak için vardır.

Bizim ilkemiz hak-hukuk ve adalettir. Bizlere düşen en büyük görev,Binbir zorlukla elde edilen Cumhuriyetimizin Kazanımlarına sahip çıkmak ve onları gelecek nesillerimize miras bırakmaktır.

İnanç ve mücadeleyle,Ülkemizin geçirdiği bu zorlu süreci hep birlikte,dayanışma içinde atlatacağımızı umud ediyorum.

Yaklaşık iki yıldır,yol arkadaşlarımızla beraber,elimizden geldiğince kapı kapı,sokak sokak,köy köy dolaştık. Hemşehrilerimizin acısına-sevincine ortak olmaya çalıştık. Memleketimiz için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık.
Şanlıurfa’mız: Tarımı,turizmi,kültürü ve nice güzellikleriyle daha iyi seviyelerde olmayı hak eden kadim ve bereketli bir kenttir. Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde,Kıymetli hemşehrilerimizin desteğiyle,genel seçimlerde çalışmalarımızın karşılığında oylarımızı arttırdık. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte de Kıymetli hemşehrilerimizin teveccühü ve partililerimizin desteğiyle ,Şanlıurfa’mızda Cumhuriyet Halk Partisi’nin mücadelesini büyüteceğiz ve kazanımlar elde edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisinde bireysel menfaatler yoktur,toplumsal  ve memleket menfaati için örgütsel mücadele vardır. Bu duygu ve düşüncelerle bugün buraya gelen tüm partililerimize ve misafirlerimize  teşekkür ediyorum. Bugün burada kaybeden olmayacaktır,kazanan CUMHURİYET HALK PARTİSİ olacaktır.

Hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda,tüm çabamız memleket ve Cumhuriyet Halk Partisi adına mücadele etmek olacaktır! Hepinizi sevgiyle selamlıyorum.''

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bilecik ve Yozgat'ta aranan şüpheliler yakalandı
Bilecik ve Yozgat'ta aranan şüpheliler yakalandı
AB’li üreticiler Çin’e 391 bin otomobil ihraç etti
AB’li üreticiler Çin’e 391 bin otomobil ihraç etti