Temiz çevre için gönüllü buluşma

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Let’s Do It Türkiye (Haydi Yapalım Derneği) iş birliğiyle ‘Dünya Temizlik Günü’nde gerçekleşen temizlik etkinliğinde “Çevreyi kirletmeyelim, doğayı koruyalım” mesajı verildi.

88 kez okundu.
Temiz çevre için gönüllü buluşma

Büyükşehir Belediyesi, her yıl Dünya Temizlik Günü’nde düzenlenen farkındalık etkinliğini bu yıl Let’s Do It Türkiye (Haydi Yapalım Derneği) iş birliğiyle ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Dünya Temizlik Gününde binlerce gönüllü ile yüzlerce temizlik noktasında temizlik yapılan bu özel günde Eskişehir’de de Sümerpark ve Porsuk Çayı çevresinde temizlik çalışması gerçekleştirildi. Etkinliğe Büyükşehir Belediyesi ve Let’s Do It Türkiye görevlileri ile Tema ve Kızılay gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşundan temsilciler katıldı.

 Bilinçsiz tüketimin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çeken gönüllüler, atık farkındalığı oluşturmak için pet şişe, izmarit, poşet gibi doğada uzun yıllar kalan ve çevreye ciddi zararları olan atıkları çuvallara topladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri de tekneyle Porsuk Çayı’na atılan çöpleri toplama çalışması gerçekleştirdi.

Herkesi doğaya saygılı olmaya davet eden gönüllüler, plastik, cam, pil gibi atıkların doğada yüzyıllarca yok olmadığına dikkat çekerek, “Dünyamız bizi uyarıyor ama biz kirletmeye devam ediyoruz. Atık konusu çok önemli bir konu. Tüm bireyler olarak daha fazla duyarlı olmalıyız.” dediler.

Hibya Haber Ajansı

Temiz çevre için gönüllü buluşma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. Eker I Run katılımcıları rekora koştu
10. Eker I Run katılımcıları rekora koştu
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum