Gürsu’nun modelist ve stilistleri iş hayatına hazır

Gürsu Belediyesi AR-GE Müdürlüğü’nün düzenlediği ENHACER projesi kapsamındaki Bilgisayarlı Modelistlik ve Stilistlik eğitiminin mezunları yapılan törenle sertifikalarını aldı.

48 kez okundu.
Gürsu’nun modelist ve stilistleri iş hayatına hazır

Gürsu Belediyesi ve Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici İş Adamları Derneği BEKSİAD iş birliği ile düzenlenen Bilgisayarlı Modelistlik ve Stilistlik Eğitimi sona erdi. AR-GE Müdürlüğü’nün ENHACER projesi kapsamında hibe desteği alarak düzenlediği ve organize ettiği, ve ana sloganı ‘Biz Birlikte Güçlüyüz’ olan proje kapsamında 22 kursiyer 96 saat boyunca eğitim gördü. Projenin sertifikalı mezunları hem kendi işyerlerini açabilecek, hem de sektörde çalışma imkanına sahip olacak. Sertifika, girişimci kadınların hibe alabilmesinin de önünü açarak kadın istihdamını desteklemiş olacak.

Birçok hayalin gerçeğe dönüştüğü eğitimin sertifika töreninde mutluluklarını paylaşan kadın kursiyerler, bebe çocuk giyim sektörünün çok aranan stilist ve modelist ihtiyacına da destek vermiş olacak.

Sertifikaları kadın kursiyerlere takdim eden Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İstihdam konusunda Bursa’da bir marka olduk. Şimdi ise sektöre göre çalışan bulup, onlara eğitimi verir durumdayız. Bu açıdan AR-GE Müdürlüğümüzün çabaları çok önemli. Proje ile hem sektörün, hem iş insanlarının hem de girişimci kadınların ihtiyacını çözmüş oluyoruz. Sertifika alan ve yaşamına yön veren tüm girişimci kursiyerlerimizi kutlarım” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Gürsu’nun modelist ve stilistleri hayatına hazır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bilecik ve Yozgat'ta aranan şüpheliler yakalandı
Bilecik ve Yozgat'ta aranan şüpheliler yakalandı
AB’li üreticiler Çin’e 391 bin otomobil ihraç etti
AB’li üreticiler Çin’e 391 bin otomobil ihraç etti