Laos Başbakanı: "Kuşak ve Yol, bize somut faydalar getirdi"

Laos Başbakanı Sonexay Siphandone, Kuşak ve Yol inisiyatifinin ülkesine somut faydalar getirdiğini söyledi. Siphandone, Çin Medya Grubu’na verdiği röportajda, Laos hükümetinin Çin lideri tarafından ileri sürülen tüm inisiyatifleri daima desteklediğini, özellikle Kuşak ve Yol inisiyatifinin Laos’a somut faydalar getirdiğini belirtti.

71 kez okundu.
Laos Başbakanı:

Laos Başbakanı Sonexay Siphandone, Kuşak ve Yol inisiyatifinin ülkesine somut faydalar getirdiğini söyledi.

Siphandone, Çin Medya Grubu’na verdiği röportajda, Laos hükümetinin Çin lideri tarafından ileri sürülen tüm inisiyatifleri daima desteklediğini, özellikle Kuşak ve Yol inisiyatifinin Laos’a somut faydalar getirdiğini belirtti.

Siphandone, “Örneğin, Çin-Laos demiryolu projesi, iki ülke ve ASEAN ülkeleri arasındaki bağlanırlığı güçlendirdi. Son yıllarda, Laos ile Çin ve ASEAN ülkeleri arasında yatırım, ticaret, kültür ve turizm gibi alanlardaki işbirliğinde önemli ilerlemeler kaydedildi. Laos’a yatırım yapan 53 ülke arasında, Çin’in yatırımı en yüksek seviyededir.” diye konuştu.

Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCEP) anlaşmasına değinen Siphandone, anlaşmanın Çin ile ASEAN ülkeleri arasındaki ticaret ve diğer alanlardaki işbirliğine yardımcı olduğuna dikkat çekti.

Siphandone, örneğin dijital ekonomi, yeşil ekonomi ve endüstriyel zincir alanlarındaki işbirliğinde karşılıklı yarara dayalı kazan-kazan ilkesinin gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Laos Başbakanı: "Kuşak ve Yol bize somut faydalar getirdi"
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bilecik ve Yozgat'ta aranan şüpheliler yakalandı
Bilecik ve Yozgat'ta aranan şüpheliler yakalandı
AB’li üreticiler Çin’e 391 bin otomobil ihraç etti
AB’li üreticiler Çin’e 391 bin otomobil ihraç etti