Uca, son yolculuğuna uğurlandı

62 yaşında yaşamını yitiren televizyon programcısı, yazar ve sunucu Metin Uca, Cemal Reşit Rey’den (CRR) son yolculuğuna uğurlandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Uca’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

80 kez okundu.
Uca, son yolculuğuna uğurlandı

Uca için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda cenaze töreni düzenlendi. Uca’nın Türk bayrağına sarılı tabutu, alkışlar eşliğinde sahneye getirildi.

 CHP Genel Başkanı Özel, törende yaptığı konuşmada Metin Uca’nın çok enteresan bir kişilik olduğunu belirterek, “Televizyonla ulaşamadığı herkese, birebir ulaşabilecek kadar enerjikti. Sürekli iletişim halindeydik. İnanılmaz ilgiliydi Türkiye meselesine. Didim'de partiyi nasıl kurtulacağını konuşmuş; bana da söylerdi, ‘Neler yapmak lazım’ diye. Bence ne yapmamız gerektiğini, kendi yaşantısıyla vasiyet edip gitmiş. Bir tek dayısı olan biri olarak, bu acıya dayanmakla dayanmama arasında gelip giden kardeşini ve onu kardeşi gibi seven hepinizi saygıyla selamlıyorum. Işıklar içinde uysun.” dedi.

“Bizlere düşen, adını yaşatmak”

Salonu dolduran Uca’nın dostlarına baş sağlığı dileyen İmamoğlu da şu ifadeleri kullandı:

“Her yönüyle düşünen bir insandı. Biz de tabii ki sıkı takipçisi, aynı zamanda söylediklerinden gerçekten ders alan ve uyanan bir insan konumundaydık. Hayranıydım. Allah rahmet etsin. Gerçekten çok değerli bir insanı kaybettik. O güçlü sesi bize iyi geliyordu. Yapmamız gereken bir kısım hamlelere ışık tutmasıyla değerli bir insandı. Bizlere düşen; böylesi kıymetli bir insanımızı, vatandaşımızı, aydınımızı, hemşehrimizi, sözüyle, kalemiyle, ismiyle yaşatmak. Hep birlikte yaşatacağız. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun. Nur içinde yatsın.”

Konuşmaların ardından, Uca’nın Türk bayrağına sarılı tabutu, yine alkışlar altında CRR’den alındı ve Ankara’ya uğurlandı. Uca'nın cenazesi, pazar günü öğle namazına müteakip Ankara Kocatepe Camii'nden alınarak, Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedilecek.

Hibya Haber Ajansı

Uca son yolculuğuna uğurlandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere Başbakanı Sunak:
İngiltere Başbakanı Sunak: "Göç çok yüksek"
Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay, İrlanda’nın Ankara Büyükelçisi McCullagh’ı kabul etti
Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay, İrlanda’nın Ankara Büyükelçisi McCullagh’ı kabul etti