Topraktepe ve Sütlüce Mahalleleri, Başkan Gürkan'a hizmetler için teşekkür etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Gürkan, Topraktepe ve Sütlüce mahalle muhtarlarından gelen teşekkürleri kabul ederek, şehirdeki hizmetleri ve gelecek projeleri hakkında bilgi verdi.

196 kez okundu.
Topraktepe ve Sütlüce Mahalleleri, Başkan Gürkan'a hizmetler için teşekkür etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Topraktepe Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Karaman'ın ev sahipliğinde mahalle sakinleriyle bir araya gelerek yapılan hizmetleri paylaştı. Sütlüce ve Topraktepe mahalle muhtarları, Büyükşehir Belediyesi'nin mahallelerine sağlanan büyük hizmetler için Başkan Gürkan'a teşekkür ettiler.

“90 yılda yapılmayan hzimeti 4 buçuk senede aldık”

Sütlüce Mahallesi’ne gerçekleştirilen yatırımlardan dolayı memnuniyetini dile getiren Sütlüce Mahallesi Muhtarı Mehmet Kılıç, “Sütlüce Mahallemiz 1945’li yıllardan beri var ve yaklaşık 425 haneden oluşuyor. Mahallemize 90 yılda yapılmayan hizmeti 4 buçuk senede aldık. Sütlüce Mahallemizin bütün yollarını, kanalizasyonunu, içme suyu gibi birçok hizmeti Cumhuriyet tarihinden bu yana biz, bu dönemde aldık. 2019 yılında göreve geldik. Günümüze kadar pandemi ve büyük depremler oldu. Ancak buna rağmen mahallemiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından büyük hizmet aldı. Mahallemizdeki içme suyu membasını gölet şeklindeydi ve 24 kilometrelik boru hattı yapılarak, yeniledi. Topraktepe, Sütlüce ve Küllümağara mahallelerimizi de bu su ile buluşturdu. Bunun haricinde bütün yollarımızı ve ara yollarımızı sıcak asfalt yapıldı. Mahallemize yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine çok çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

“Hayal edemeyeceğimiz hizmetleri aldık”

Mahallesinde yaşanan tüm sorunların Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulduğunu ifade eden Topraktepe Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Karaman, “Büyükşehir Belediye Başkanımı Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ederiz. Sütlüce Mahallesi Muhtarımızın da ifade ettiği gibi hayal edemeyeceğimiz hizmetleri bu dönemde aldık. Şu anda mahallemizde kanalizasyonu olmayan bir yer kalmadı. İçme suyu şebekemiz tamamen değişti. Üstyapı dediğimiz asfalt çalışmalarımız yapıldı. Ne derdimiz olursa bizimle ilgilendiler ve sorunlarımızı çözüme kavuşturdular. Bu konuda Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine çok çok teşekkür ederiz. Topraktepe Mahallesi sakinleri olarak Selahattin Başkanımızın yanındayız” kelimelerine yer verdi. 

“Şehrimizi ayağa kaldıracağız”

Başkan Gürkan ise yaptığı açıklamada, Malatya genelindeki hizmetleri özetleyerek, altyapı çalışmaları, çevre düzenlemeleri ve üst yapı projeleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca, şehir merkezinin iyileştirilmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile gerçekleştirdikleri ortak çalışmaları aktardı. Başkan Gürkan, "Yüzyılın felaketinden el birliğiyle çıkacağız ve şehrimizi ayağa kaldıracağız" diyerek, şehrin geleceğine yönelik projelerini vurguladı. Mahalle sakinleri de Başkan Gürkan ve ekibine teşekkürlerini ileterek desteklerini belirttiler.

Hibya Haber Ajansı

Topraktepe ve Sütlüce Mahalleleri Başkan Gürkan'a hizmetler için teşekkür etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere Başbakanı Sunak: “Gelecek nesiller için çevreyi korumaya kararlıyız”
İngiltere Başbakanı Sunak: “Gelecek nesiller için çevreyi korumaya kararlıyız”
Ghebreyesus: “HIV ile yaşayan insanlar aktivizmleriyle dünyaya çok şey kattı”
Ghebreyesus: “HIV ile yaşayan insanlar aktivizmleriyle dünyaya çok şey kattı”