HÜDA PAR: 4 Yıllık Çile..!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat, tam 4 yıl boyunca çözüme kavuşmayan ve kronikleşen bir sorunu gündeme taşıdı.

2008 kez okundu.
HÜDA PAR: 4 Yıllık Çile..!

Her hafta Cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, bu hafta ise Karaköprü İlçesi'nde tam 4 yıl boyunca çözüme kavuşmayan ve kronikleşen bir soruna dikkat çekti.

Karaköprü 'deki bir sitenin sakinlerinden gelen talep üzerine siteye giderek orada incelemelerde bulunan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat "HÜDA PAR olarak bu hafta Karaköprü ilçemizdeyiz. Tam 4 yıl boyunca çözüme kavuşmayan ve kronikleşen bir sorun hakkında buradayız. Ben sözü Karaköprü İlçe Başkanımız Sayın Rüstem Çakmak'a ve bina sakini ve yöneticisi olan kardeşime bırakıyorum" diyerek sözü HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanı Rüstem Çakmak'a ve site yöneticisine bıraktı.

Şehirleşme örneğine yakışmıyor

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanı Rüstem Çakmak "Karaköprü sınırlarımız içerisinde yer alan Seyrantepe Mahallemizde yaklaşık 400-500 kişinin yaşadığı sitede atık su sıkıntısı var. Özelde yaklaşık 400-500 kişinin bulunduğu, genelde de büyük bir mahallenin bulunduğu bir mevkide böyle fosseptik çukurunun olması şu anki olan şehirleşme örneğine yakışmıyor" dedi.

Sadece 500 kişiyi değil binlerce kişiyi rahatsız ediyor

Site yöneticisi "Burada 500 kişi yaşıyor şu anda. Mahalle olarak ise burada binlerce kişi yaşıyor. Sadece bu koku yayıldığı zaman 500 kişi değil de binlerce kişiyi rahatsız ediyor. Sivrisineği olsun, çukurun tehlikesi olsun... 7 yaş üzeri çocukların hepsi buraya gelebiliyor, dolaşabiliyor, içine girebiliyor... Büyük bir tehlike aslında arz ediyor. 4 yıldır defalarca ilettik. Sayın Zeynel Bey de buraya geldi. Burayı da gördü. Dedi ki; 'en yakın zamanda çözeceği…' Ve şu ana kadar hiçbir şey yapılmadı" dedi.

HÜDA PAR Yaz'dan beri sıkıntılarımız ile ilgileniyor

Site yöneticisi ise "HÜDA PAR ile görüştük, kendilerini buraya davet ettik. Sağ olsunlar Yaz'dan beri bu sıkıntılarımız ile ilgileniyorlar. Burası yazın ayrı sıkıntı, kışın ayrı bir sıkıntı. Yazın koku, sivrisinek kışında suyu geri tepip sitenin içine su basıyor. Bunun belediyede de kayıtları vardır. Sutaşıma araçları da gönderiyor buraya. Bu suyu bu şekil çekiyoruz burada. Biz kendimiz çözüm olarak; kendi imkânlarımızla gördüğünüz gibi... Bina ile arası 20 metre. Kendi imkânlarımıza kepçeyi getirip kazmışız burayı. Yağmur olduğu zaman 'Her an siteyi kanalizasyon suyu basacak diye elimiz yüreğimizdedir" diyerek yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.

Altyapı ve üst yapı masrafları belediye tarafından tahsil ediliyor

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanı Rüstem Çakmak "Biz bunu defalarca dile getirmemize rağmen icra makamlarından bir sonuç ve yanıt alamadık. Site sakinlerinin de bununla ilgili çalışmalarının sonuçsuz kaldığını görüyoruz. Sonuç olarak şunu söylüyoruz; bir inşaata başlamadan önce altyapı ve üst yapı masrafları belediye tarafından tahsil ediliyor" diyerek masraflar peşin alındığı halde hizmettin neden yapılmadığına değindi.

4 yıl mı sürerdi, yoksa 4 saat mi sürerdi?

Son olarak Çakmak "Eğer belediye yetkililerinden bir tanesi bu site veya bu mahallenin herhangi bir yerinde otursaydı bu sıkıntı 4 yıl mı sürerdi, yoksa 4 saat mi sürerdi? Takdiri Karaköprü halkımızın vicdanına bırakıyoruz" diyerek, yetkililere çağrı yaparken takdiri ise Karaköprü halkına bıraktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere’den Ukrayna’ya 245 milyon euroluk yeni yardım paketi
İngiltere’den Ukrayna’ya 245 milyon euroluk yeni yardım paketi
HÜDA PAR'dan Suruç yolunda tabutlu eylem
HÜDA PAR'dan Suruç yolunda tabutlu eylem