Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü'nün temeli atıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, büyükşehir belediyesi tarafından Ilgın ilçesine kazandırılacak Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Temel Atma Töreni’ne katıldı.

166 kez okundu.
Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü'nün temeli atıldı

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Ilgın’ın ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ilgın’a gelirken prestij caddemizle yolculuğumuza başladık. İhale bedeli 250 milyon civarında ama fiyat artışlarıyla beraber 350 milyon lirayı bulacak bir yatırımın temelini atıyoruz. İnşallah Ilgınımıza, şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” açıklamasında bulundu.

Başkan Altay, Ilgın Atık Su Arıtma Tesisi’nde de hummalı bir çalışma yürüttüklerini kaydederek, “Yaklaşık 300 milyon lira bedelle Ilgın Atık Su Arıtma Tesisi’mizi de yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Böylece sadece Ilgın’da şu anda devam eden 650 milyon liralık bir yatırım gerçekleşmiş oldu. Özellikle ilçelerimizin sosyal hayatının gelişmesi, altyapılarının tamamlanması adına Büyükşehir’in bu gücüne ihtiyaç vardı” ifadelerini kullandı.

“Ilgın’a 1.5 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik”

Yapılan  yatırımlardan da bahseden Başkan Altay, “Merkezi Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi el ele verdiğimizde güncel bedelle sadece 2018’den itibaren 1,5 milyar liranın üzerinde burada yatırım gerçekleştirdik. Mahalle yolları, hayvan pazarı, altyapı çalışmaları, sosyal destekler, Bilgehaneler ve bugün burada devam eden yatırımlarımızla beraber Ilgın’ın dönüşümüne önemli bir katkı sunuyoruz. Bundan sonra da sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü'nün temeli atıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli muharip uçak “KAAN” ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Milli muharip uçak “KAAN” ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Kıymetliler kazançlı bir gün yaşadı
Kıymetliler kazançlı bir gün yaşadı