Kıymetliler de sancılı süreç devam ediyor

Altın 2000 dolar/onsun üzerinde kalma çabası devam ederken, geçtiğimiz haftayı kayıpla tamamlamaktan kaçamadı.

161 kez okundu.
Kıymetliler de sancılı süreç devam ediyor

Altın 2000 dolar/onsun üzerinde kalma çabası devam ederken, geçtiğimiz haftayı kayıpla tamamlamaktan kaçamadı. 2040 dolar/ons seviyesinden haftaya başlayan sarı maden, hafta boyu satış bakısından kaçamadı. ABD’den gelen veriler FED’in faiz indirimleri konusunda aceleci olmaması gerektiğini işaret ederken, altın da bu gelişmelerden negatif yönlü etkilenmeye devam ediyor. Haftalık kapanışını 2024 dolar/ons seviyesinden yapan sarı maden, yüzde 0,8 kaybı hanesine yazmış oldu. Bu hafta ABD’de açıklanacak olan enflasyon verisi piyasaların odağında olacakken, altının yeni yönünün belirleyicisi olacak.

Gümüş de haftayı kayıpla tamamlayan bir diğer kıymetli maden olurken, altına kıyasla daha az kayıp yaşadığı bir haftayı geride bıraktı. 22,69 dolar/ons seviyesinden haftaya başlayan beyaz maden, 22,61 dolar/ons seviyesinden kapanış yaparak yüzde 0,4 kaybı hanesine yazdı.

Platindeki satıcılı süreç devam edereken,900 dolar/onsun altına yerleşmiş durumda. 896 dolar/ons seviyesinden başladığı haftayı 877 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 2,1 kaybı hanesine yazdı.

Paladyum geçtiğimiz haftanın en çok değer kaybeden kıymetli madeni olurken, son 6 yılın en düşük seviyesine kadar geri çekildiği bir haftayı geride bıraktı. 948 dolar/ons seviyesinden haftaya başlayan paladyum,859 dolar/ons seviyesinde kapanış yaparak yüzde 9,4 kaybı hanesine yazdı. 

Kaynak TROY

Hibya Haber Ajansı

Kıymetliler de sancılı süreç devam ediyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere’den Ukrayna’ya 245 milyon euroluk yeni yardım paketi
İngiltere’den Ukrayna’ya 245 milyon euroluk yeni yardım paketi
HÜDA PAR'dan Suruç yolunda tabutlu eylem
HÜDA PAR'dan Suruç yolunda tabutlu eylem