Başkan Yüce: "Sosyal ve ekonomik farklılıklara rağmen hizmet rekorları kırdık"

SAKARYA-12.02.2024-HİBYA- Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclisi’nde 5 yılı değerlendiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 20 proje sözü vermişken görevi 202 projeyle bitirdiklerini söyledi.

119 kez okundu.
Başkan Yüce:

Meclise başkanlık eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ’nin son 5 yılda hayata geçirdiği projeleri tek tek anlatarak şehrin altyapısının geldiği noktaya işaret etti.

Yüce, son dönemde şehrin dört bir yanında altyapının gücüne güç katan tamamlanan ve devam eden projeler için 5 milyar 136 milyon TL yatırım yaptıklarını açıkladı. Bu kapsamda 446 kilometre içme suyu, 430 kilometre kanalizasyon ve 178 kilometre yağmursuyu hattı inşa ederek rekor seviyelere ulaşıldığını ifade eden Başkan Yüce Karaman GES, Darıçayırı Barajı, Hızırilyas Su Analiz Laboratuvarı gibi projeleri anlattı.

5 yılda hayatın her alanında hizmet rekorları kırdıklarını ifade eden Yüce, “Altyapı, üstyapı, sosyal donatı alanları, dezavantajlı gruplara destek, eğitim çalışmaları, kültür ve sanat faaliyetleri, sanayi yatırımları, tarım yatırımları ve sosyal projeler derken dolu-dolu geçen 5 yılımızı tamamladık. Hem pandemiye hem de salgınla birlikte gelen sosyal ve ekonomik farklılıklara rağmen hizmet rekorları kırdık. Dolu dolu bir 5 yıl geçirdik.” dedi.

Başkan Yüce seçim öncesi 20 proje sözü verip bu sayıyı 202’ye çıkardıklarını ifade ederek, “Seçim çalışmalarımızda hemşerilerimize 20 proje sözü vermiştik. Aradan 5 yıl geçti biz 202 projeyi konuşuyoruz. Söz verdiğimizin ötesinde tam 10 katı hizmet gerçekleştirdik. Bu başarımızın en büyük mimarı işimizi ilk günkü aşkla yapmamız. Sakaryamıza olan sevdamızla, hemşerilerimize olan sevdamızla, hizmet aşkıyla gündüz gece çalıştık." ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Başkan Yüce: "Sosyal ve ekonomik farklılıklara rağmen hizmet rekorları kırdık"
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli muharip uçak “KAAN” ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Milli muharip uçak “KAAN” ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Kıymetliler kazançlı bir gün yaşadı
Kıymetliler kazançlı bir gün yaşadı