Şanlıurfa'da denetimler bayramda da devam etti

Şanlıurfa, 15 Nisan (Hibya) - Şanlıurfa'da polis ve jandarma ekipleri bayram tatili süresince denetim, uygulama ve operasyonlarına devam etti.

141 kez okundu.
Şanlıurfa'da denetimler bayramda da devam etti

Şanlıurfa'da oolis ve jandarmanın 'Uyuşturucu İle Kararlı Mücadele' çalışmaları Ramazan Bayramı tatilinde de devam etti. Son bir haftalık verileri  paylaşan Şanlıurfa Valisi Hasani Şıldak tüm güvenlik güçlerini tebrik ederek, suç ve suçluyla mücadeledeki kararlılığın devam edeceğini kaydetti.

Vali Şıldak'ın açıkladığı son bir haftalık verilere göre; Jandarma ve Polisin gerçekleştirdiği operasyon, denetim ve uygulamalarda 109 gram esrar, 54 gram metamfetamin, 107 gram bonzai, 11 gram eroin ve 56 adet sentetik hap ele geçirildi. Yine bu olaylarla ilgili 23 sokak satıcısı şüphelisi gözaltına alınırken, adli işlemleri tamamlanan toplam 4 kişi ise tutuklandı.

Yine şok denetimlerini sürdüren polis ve jandarmanın bayram tatilindeki çalışmaları sonucu 269 farklı noktada 2 bin 149 personelin katılımıyla yapılan uygulamalarda 'Hapis Cezası ve Yakalama Emriyle Aranmakta Olan' toplam 77 kişi yakalandı. Yakalanan şahıslar arasında "Adam Öldürme Suçundan" 1, 'Dolandırıcılık Suçundan' 11 ve 'Hırsızlık Suçundan' 12 kişinin olduğu açıklandı.

Çalışmaların ayrıntılarını sosyal medya aracılığıyla duyuran Vali Şıldak, Ramazan ayı içerisinde olduğu gibi bayram tatilinde de Şanlıurfa'nın huzur ve güveni için görev başındaki bütün personelleri tebrik etti. Vali Şıldak, "Şanlıurfa'mızdaki huzur ve güven bayram tatilindeki yoğunluğa yansıdı. Yerli ve yabancı turist bakımından Şanlıurfa'mız son yılların en yoğun günlerine ev sahipliği yaptı. Tüm bunlarda Polisimiz ve Jandarmamızın büyük emekleri var. Ben tekrardan görevindeki hassasiyetinden dolayı bütün güvenlik güçlerimizi kutluyorum" dedi.

 

Hibya Haber Ajansı

Şanlıurfa'da denetimler bayramda da devam etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzlanda'da yeni volkan patlaması başladı
İzlanda'da yeni volkan patlaması başladı
Baerbock: Irkçılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır
Baerbock: Irkçılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır