Şahsuvaroğlu: Çiftçiler üretimden çekildi, tarım arazileri boş kaldı

Zafer Partisi Tarımdan ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Şahsuvaroğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçi Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

81 kez okundu.
Şahsuvaroğlu: Çiftçiler üretimden çekildi, tarım arazileri boş kaldı

Zafer Partisi Tarımdan ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şahsuvaroğlu, 2021 yılında 1 milyon 100 bin olan çiftçi sayısının 500 binin altına düştüğünü ifade ederek, “Çiftçiler üretimden çekildi, tarım arazileri boş kaldı. Tarımsal girdilerde korkunç fiyat artışları yaşandı. Çiftçi girdileri teminde zorlandı.” dedi.

Parti olarak kuruldukları günden itibaren tarım ve çevre sorunlarının en yakın takipçisi olduklarını söyleyen Şahsuvaroğlu, “İliç, Develi, Akbelen, Kazdağları, Çambükü gibi tarım ve çevre sorunu yaşanan her yerde Zafer Partisi halkımızın yanındaydı. Çambükü köylüleri toplaşıp dertlerini dinleyebilecek bir dost bağrı olarak Zafer Partisi’ni gördüler ve ziyaretimize geldi.” diye konuştu.

Şahsuvaroğlu, “14 Mayıs Çiftçiler Gününde Türk çiftçisinin daima yanında olduğumuzu haykırıyor ve çiftçilerimizin taleplerinin yerine getirilmesini talep ediyoruz. Sığınmacılar ülkelerine geri gönderilmeli onlara harcanan meblağ Türk çiftçisine harcanmalıdır. Aksi takdirde kıtlık ve açlık tehlikesi kapıdadır.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Şahsuvaroğlu: Çiftçiler üretimden çekildi tarım arazileri boş kaldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzlanda'da yeni volkan patlaması başladı
İzlanda'da yeni volkan patlaması başladı
Baerbock: Irkçılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır
Baerbock: Irkçılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır