Alacakları ödenmeyen Karaköprü Belediyesporlu Futbolcular yasal yollara başvuruyor

Karaköprü Belediyesporlu futbolcular adına Muhammed Raşit Şahingöz tarafından yapılan açıklamada, sezon boyunca yaşanan sıkıntılara rağmen takımın "şampiyon" olduğu vurgulandı. Ancak, şampiyonluk sonrası verilen sözlerin tutulmadığı belirtildi.

1910 kez okundu.
Alacakları ödenmeyen Karaköprü Belediyesporlu Futbolcular yasal yollara başvuruyor

Başkanın ziyareti sırasında verilen sözlerin yerine getirilmediği ifade edilirken, futbolcuların ailelerinden uzak kalarak verdikleri emeğin yok sayıldığı ve haklarının umursanmadığı dile getirildi. Şimdi, hak ettikleri primler için yasal yollara başvuracaklarını açıkladılar.

Muhammed Raşit Şahingöz yaptığı açıklamada; "Futbol kamuoyuna; Sizlerin de bildiği üzere, sezon içerisinde pek çok sıkıntılar ile karşılaştık. Yapılan ayıplara, yanlışlara rağmen görevimizi layığıyla yapıp 'Şampiyon' olduk. Bizim şampiyon oluşumuza üzülüp sözlerini tutmayı beceremeyen kimselerin, kupa ile poz vermekte şampiyonluk maçında şov yapmakta çok becerikli olduğunu gördük. Antremanlara çıkmama kararını aldıktan sonra, mevcut 'Belediye Başkanı' bizleri ziyaret edip, 2 gün içinde 'prim' ödemelerinin gerçekleşeceğini ve sezon bittiğinde son maç ile birlikte maçbaşı ve içerideki primlerin ödeme sözünü verdi. Bizlere şampiyonluk maçından sonra bugüne kadar '10 bin t' harici hiçbir ödeme yapmamış, hiçbir sözünü tutmamıştır.

Bazı 'yöneticilerin dahi kulübe dava açtığı yerde, sayısız bahanelerle bizleri oyalayan mevcut başkana ve bu zor duruma düşmemizde zerre payı olan kim varsa, tüm sene boyunca ailelerimizden uzak kalarak layığıyla verdigimiz emeğimizi yok sayan, hakkımızı bu kadar umursamaz ve ucuz görenlere hakkımız zerre helal değildir.

Hakkımız olan 3 prim, 22 maç başı ve şampiyonluk primimiz için gerekli yasal yollara başvuracağımızı bildiriyoruz.

İşçiye teri kurumadan hakkını ödeyiniz. (Hz. Muhammed s.a.v)"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asya-Pasifik piyasalarında kayıplar Cuma açıklanacak veriler öncesinde büyüdü
Asya-Pasifik piyasalarında kayıplar Cuma açıklanacak veriler öncesinde büyüdü
Katz: ABD'nin İsrail'den daha büyük bir dostu yoktur
Katz: ABD'nin İsrail'den daha büyük bir dostu yoktur