Konya’da 5 Madalya ile DEPSAŞ Enerji fırtınası esti!

DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü sporcuları, 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’ndan toplam 5 madalya ile döndü. Turnuvanın dikkat çeken sporcularından Bedirhan Ersayar ve Soner Dilmaç, uluslararası turnuvalarda milli takımı temsil etme hakkı kazandı.

1465 kez okundu.
Konya’da 5 Madalya ile DEPSAŞ Enerji fırtınası esti!

Konya’da, 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’na katılan DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü sporcuları, toplam 5 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Turnuvanın öne çıkan isimlerinden Bedirhan Ersayar, Full Contact 54 kg kategorisinde Türkiye Şampiyonu unvanını elde ederek, Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda milli takım adına yarışma hakkı kazandı. Benzer bir başarıya imza atan Soner Dilmaç ise Low Kick 81 kg kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu ve Macaristan'da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'nda milli formayı giymeye hak kazandı.

Burgu, Babat ve Usta’dan bronz madalya

Maşuk Burgu, 57 kg Full Contact kategorisinde Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Aynı şekilde, Özgür Babat 57 kg K-1 Rules kategorisinde bronz madalyanın sahibi oldu. Yusuf Mahmut Usta ise +94 kg Point Fighting kategorisinde Türkiye üçüncüsü olarak kulüp başarısına önemli bir katkı sağladı.

Uluslararası arenada, daha yükseklere!

Sporcuların başarıları hakkında açıklamalarda bulunan DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü Sportif Direktörü Mehmet İpek, “Öncelikle sporcularımızı elde ettikleri başarılar sebebiyle kutluyorum. Bu turnuvada gösterdikleri performansla gurur kaynağımız oldular. 2024 yılının ilk yarısını geride bırakırken iddiamızı sürdürmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde kulübümüzün adını uluslararası arenada daha yükseklere taşımayı hedefliyoruz. Milli takıma seçilen sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Filistin Başbakanı Mustafa, Britanya Dışişleri Bakanı Lammy ile görüştü
Filistin Başbakanı Mustafa, Britanya Dışişleri Bakanı Lammy ile görüştü
Türk Silahlı Kuvvetleri 2 adet AS-532 Cougar helikopter ile Aydın yangınına destek sağladı
Türk Silahlı Kuvvetleri 2 adet AS-532 Cougar helikopter ile Aydın yangınına destek sağladı