Emirates Boeing 777 uçağı Cenevre, Tokyo Haneda ve Brüksel'de hizmet verecek

Emirates, yenilediği 777 uçakları ile ilk olarak Cenevre, Tokyo Haneda ve Brüksel'de hizmet verecek.

100 kez okundu.
Emirates Boeing 777 uçağı Cenevre, Tokyo Haneda ve Brüksel'de hizmet verecek

Havayolu, yenilenen B777'lerini Cenevre, Tokyo Haneda ve Brüksel'de hizmete sunarak, yolcularına bu uçakta Emirates Premium Ekonomi’yi ve yeni nesil Business Class koltuklarını ilk kez yeni 1-2-1 düzeninde sunacak.

Emirates’in Başkan Yardımcısı ve Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım, “Filomuza yenilenmiş Boeing 777'lerin eklenmesiyle, dört sınıfta daha fazla koltuk çeşitliliğine ek olarak, Premium Ekonomi gibi çok beğenilen ürünlerimizi, uçuş ağımızda bu uçak tipinin halihazırda hizmet verdiği daha fazla şehre sunma fırsatını yakalayacağız.” dedi.

Yenilenen ilk Emirates Boeing 777 uçakları, 11 Ağustos'tan itibaren Cenevre'ye EK 83/84, 1 Eylül’den itibaren Tokyo Haneda’ya EK 312/313, 11 Eylül'den itibaren ise Brüksel'e EK 183/184 ile hizmet verecek.

Emirates şu anda Premium Ekonomi ile donatılmış yenilenen A380 uçaklarıyla New York JFK, Los Angeles, San Francisco, Houston, Londra Heathrow, Sydney, Auckland, Christchurch, Melbourne, Singapur, Mumbai, Bangalore, Sao Paulo, Tokyo Narita, Osaka ve Dubai'ye seferler düzenliyor.

Havayolu, A350'nin bu yılın eylül ayında filosuna katılmasıyla birlikte, Şubat 2025'e kadar Premium Ekonomi ile 36'dan fazla şehre hizmet vermeyi hedefliyor. Ayrıca, gelecek aylarda daha fazla yenilenen A380 ve Boeing 777'nin hizmete girerek daha fazla şehre uçması planlanıyor.

Hibya Haber Ajansı

Emirates Boeing 777 uçağı Cenevre Tokyo Haneda ve Brüksel'de hizmet verecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zelenski: Rusya'nın füze saldırısında 3 kişi hayatını kaybetti
Zelenski: Rusya'nın füze saldırısında 3 kişi hayatını kaybetti
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Uluslararası Adalet Divanı'nın
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Uluslararası Adalet Divanı'nın "İsrail" kararına destek