IC Enterra, İtalya'daki şirketin paylarından devralacak

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş, İtalya'da kurulu Troia Wind S.r.l şirketinin hisselerini alacak.

116 kez okundu.
IC Enterra, İtalya'daki şirketin paylarından devralacak

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''15.05.2024 tarihli özel durum açıklamamızda, İtalya'da yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek üzere ilgili mevzuat çerçevesinde şirketimizin yüzde 100 ortağı olduğu yeni bir şirket kurmaya ve/veya var olan şirketlerin hisselerini devralmaya, yeni kurulacak şirketin isim ve sermaye miktarının, var olan şirket devralınacak ise ilgili şirketin tespiti ile her türlü kurulum/devir işlemlerinin tamamlanması için Genel Müdür Taşkın Kızılok'un yetkili kılınmasına karar verildiğini paylaşmıştık. Sonrasında 27.05.2024 tarihli özel durum açıklamamızda, yeni yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi hedefiyle, İtalya'da kurulu Eterna Green S.r.l ünvanlı şirketin yüzde 100 hissesinin devralınması işleminin gerçekleştiğini paylaşmıştık.

İtalya'da enerji üretim planlarımızın önemli bir yeni adımı olarak, İtalya'da kurulu Troia Wind S.r.l şirketinin toplam sermayesinin yüzde 51'ine denk gelen hissenin tamamının 5,100 avro nominal bedelle IC İçtaş Enerji Yatırım Holding A.Ş'den devralınma süreci gerçekleşmiştir. Tescil işlemlerinin tamamlanmasını müteakip şirketimiz tarafından 1,539,550.81 avro bedel, sermaye avansı olarak iş geliştirme sürecinde yapılan ödemeler için Troia Wind S.r.l şirketine konulacaktır. Bu bedel, Troia Wind S.r.l'nin 31.05.2024 tarihli son finansal tablosu dikkate alınarak belirlenmiştir.

Troia Wind S.r.l şirketinde mevcut durumda 64.8 MW kapasiteli RES projesi geliştirilmekte olup, proje için olumlu bağlantı görüşü halihazırda alınmıştır. Çevre etki değerlendirme ve lisans (Autorizzazione Unica) gibi diğer izin süreçlerinin tamamlanmasının ardından 2025 sonuna kadar yatırıma başlanması, 2026 sonuna kadar da projenin işletmeye alınması planlanmaktadır. 64.8 MW kapasiteli RES santralinin yüzde 34 kapasite faktörüyle yaklaşık yıllık 194,400 MWh/yıl üretim gerçekleştirmesi ve mevcut varsayımlara göre yıllık 13 milyon avro ilave FAVÖK yaratması beklenmektedir.''
 

Hibya Haber Ajansı

IC Enterra İtalya'daki şirketin paylarından devralacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Filistin Başbakanı Mustafa, Britanya Dışişleri Bakanı Lammy ile görüştü
Filistin Başbakanı Mustafa, Britanya Dışişleri Bakanı Lammy ile görüştü
Türk Silahlı Kuvvetleri 2 adet AS-532 Cougar helikopter ile Aydın yangınına destek sağladı
Türk Silahlı Kuvvetleri 2 adet AS-532 Cougar helikopter ile Aydın yangınına destek sağladı