Powell’in sunumu piyasaları hareketlendirdi

FED Başkanı Jerome Powell’in sunumu sonrası piyasalar hareketlilik yaşarken, altın günü yeşil tarafta kapamayı başardığı bir seansı geride bıraktı.

90 kez okundu.
Powell’in sunumu piyasaları hareketlendirdi

FED Başkanı Jerome Powell’in sunumu sonrası piyasalar hareketlilik yaşarken, altın günü yeşil tarafta kapamayı başardığı bir seansı geride bıraktı. 2359 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, Powell’in senatoda yapması beklenen sunumun yayınlanması öncesine kadar yatay bir seyir izledi. Sunumda genel olarak enflasyonda iyileşmenin görüldüğüne dair vurgular yapılırken, tek risk enflasyon olmadığını geç faiz indiriminin de ABD ekonomisi için bir risk olduğuna değindi. Başkanın sunumu piyasalarca genel olarak güvercin olarak algılanırken, altın seansı 2363 dolar/ons seviyesinden yüzde 0,2 kapanış yapmış oldu. Bugün senatoda Powell’in asıl yapacağı konuşma piyasalarda dikkatlice takip edilecek ve altın da bu doğrultuda yönünü bulmaya çalışacaktır.

Gümüş dünkü seansta her ne kadar net bir kazanım elde etmiş olmasa da kayıp yaşamadan seansı tamamlamayı başarmış oldu. 30,77 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, gün içinde 31 dolar/onsun üzerini denemiş olsa da, seansı başladığı seviyeye yakın 30,80 dolar/onstan tamamladı.

Platin ise dünkü seansı da kayıpla tamamlayarak hafta başından beri ikinci seansı da üst üste kırmızıda tamamlamış oldu. 1003 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, seansa boyu içinde olduğu satış baskısından bir türlü kaçamazken 1000 dolar/ons psikolojik desteğinin altına yeniden dönmüş oldu. Seans kapanış yapan 989 dolar/onstan yapan platin yüzde 1,4 kayıpla hanesine yazmış oldu.

Paladyum günün en çok değer kaybeden kıymetli madeni olarak öne çıktığı günde son bir haftanın tüm kazanımlarını geri verdi. 1008 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 975 dolar/ons seviyesinden seans kapanış yaparak yüzde 3,1 kayıp yaşamış oldu.

Kaynak Troy

Hibya Haber Ajansı

Powell’in sunumu piyasaları hareketlendirdi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U18 Erkek Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’na veda etti
U18 Erkek Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’na veda etti
MSB: Hudutlarımızda son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 340 şahıs yakalandı
MSB: Hudutlarımızda son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 340 şahıs yakalandı