Çakmak: “Esnafımıza söz verdiğimiz gibi yolu tamamlıyoruz”

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, esnaflarla geçen hafta incelemelerde bulunduğu marangozlar sitesi yolunda sıcak asfaltlama çalışmalarında sona gelindi.

2641 kez okundu.
Çakmak: “Esnafımıza söz verdiğimiz gibi yolu tamamlıyoruz”

Bir süredir şikayetlere neden olan ve bölge esnafının da talebi olan Marangozlar Sitesi yolu, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın girişimiyle tamamlanıyor.
Geçen hafta beraberindeki esnaflarla yolda incelemelerde bulunan Başkan Çakmak, yolun kısa sürede tamamlanacağı sözü verdi.
Şanlıurfa Büyükşehir ve Siverek Belediyesince 2,5 kilometre uzunluğunda 22 metre genişliğindeki yolda sıcak asfalt çalışmaları sürüyor.
Çalışmaların tamamlanmasıyla Marangozlar Sitesi’nin yanı sıra oto galericileri sitesi, buğday pazarı ile yeni yerleşim alanları da konforlu ulaşıma kavuşacak.
-“Söz verdiğimiz zamanda yolu hizmete açıyoruz”


Devam eden çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, sıcak asfalt çalışmasının tamamlanmasıyla yolun hizmete açılacağını söyledi.


Bölge esnafı ve yeni yerleşim alanları sakinlerinin uzun zamandır bu yolun hizmete açılmasını beklediklerini dile getiren Başkan Çakmak, “Bu yolun hizmete açılması için üzerine ciddi çalışma ve çabamız var. Büyükşehir Belediyemizle çalışmalarını sürdürdüğümüz 2,5 kilometre uzunluğunda 22 metre genişliğindeki yol, bölgenin uzun süreli ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum.” dedi.

 


-“Alternatif yollar hem ekonomiye hem trafiğe çözüm oluyor”


Son dönemlerde yaptıkları alternatif yollarla trafik yoğunluğunun da önüne geçtiklerini aktaran Çakmak, şu ifadeleri kullandı: “Alternatif yollarla ekonomimizin çarklarının aksamadan dönmesini sağlarken ana yollarda trafik yoğunluğunu azaltıyor yükünü hafifletiyoruz. Diyarbakır’dan Şanlıurfa’dan Viranşehir ve Çermik’ten gelen sürücüler, ana yol trafiğine takılmadan Marangozcular ve oto galericiler sitesine geçebilecek. Vatandaşlarımız, yolun alternatif ve kısa olması hasebiyle hem zamandan hem yakıttan da tasarruf sağlamış olacak. Kısaca vatandaş ve esnafımızı daha rahat daha konforlu ve sağlıklı bir ulaşıma kavuşturmuş oluyoruz. Tek amacımız ve hedefimiz halkımıza hizmettir.”
Çakmak, yolun Siverekli vatandaşlara ve esnaflara hayırlı olması temennisinde bulundu. 

 

Çakmak: “Esnafımıza söz verdiğimiz gibi yolu tamamlıyoruz”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egeli madencilerin 2023 hedefi 1 milyar 400 milyon dolar ihracat 
Egeli madencilerin 2023 hedefi 1 milyar 400 milyon dolar ihracat 
İyi veri iyi piyasa
İyi veri iyi piyasa