Ahmet Bahçivan'dan bomba iddia:Trambüs kayıp!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kapsamlı ve yüksek bütçeli projelerinden olan trambüs yollara protokolle indi.

1123 kez okundu.
Ahmet Bahçivan'dan bomba iddia:Trambüs kayıp!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kapsamlı ve yüksek bütçeli projelerinden olan trambüs yollara protokolle indi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kapsamlı ve yüksek bütçeli projelerinden olan trambüs yollara protokolle indi. Ancak sonrasında trafikte görülmedi.Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Haziran 2018’de teslim edilecek şekilde ihale edilen trambüs projesi önce eylül ayına sonra kasım ayına daha sonra Başkan Beyazgül,yaptığı açıklamada 30 Haziran 2022 tarihinde trambüs Şanlıurfa yollarında olacak demişti. O günden bugüne tarmbüste ses seda yok.

TRAMBÜSÜ GÖREN VAR MI?

Ancak yapılan deneme turu ve açıklamaların üzerinden 2 haftadan fazla bir süre geçmesine rağmen trambüsü henüz Urfa caddelerinde gören olmadı.

BAHÇİVAN:'TRAMBÜS KAYIP HERKES AY'A BİZ YAYA'

Eski Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda;'' Urfa Belediyesi iki dönemde iki belediye Başkanıyla Trambüsü çalıştıramadı ve trambüsler yok kayıp. ELAZIĞ belediyesi imalatını yaptı Trambüsün. Bizim Belediye Başkanımız Sera ile öğünsün. Herkes Ay ‘ a biz yaya. Böyle Başkanlar Urfa’ya yakışmıyor..'' ifadelerini kullandı.


-İŞTE ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN RESMİ SAYFASINDAN AÇIKLAMASI:

https://www.sanliurfa.bel.tr/icerik/13473/21/trambus-sanliurfada-test-surusune-basladi

Trambüs Şanlıurfa’da Test Sürüşüne Başladı
Göreve geldiği günden bu baya yenilikçi bir anlayış ile Şanlıurfalılara hizmet etme noktasında çalışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün "Büyükşehir Büyük Sevda İster" sloganıyla düzenlenen yılsonu lansmanındaŞanlıurfa’ya müjde olarak verdiği trambüs Şanlıurfa caddelerinde test sürüşlerine başladı.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya ulaşan trambüs gerekli hazırlıklar yapılarak Şanlıurfa sokaklarında test sürüşlerine çıktı. Caddelerde trambüsü gören vatandaşlardan bazıları cep telefonlarıyla o anı kayıt altına aldı.

Trafiğin yoğun olduğu anda da belirlenen güzergâhtan geçen trambüsler 24 metreden 18 metreye indirildikten sonra geçişler daha hızlı ve güvenli hale geldi.

Toplam hat uzunluğu 7,736 kilometre olan 63 hattında kullanılacak trambüs sessiz, çevreci ve konforlu şekilde ulaşımı sağlayacak. Yakıt olarak dizele kıyasla %70 tasarruf sağlanması tahmin ediliyor.

“TRAMBÜS MESELESİNİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “ Uzun süredir bekleyen trambüs meselesini çözüme kavuşturduk” dedi.

Başkan Beyazgül, “ Trambüsler 18 metreye indikten sonra şarj edilerek uzun mesafe kat edebilmesi mümkün olabiliyor. Trambüsü getirdik denemelerini yapıyoruz. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş çıkmamış olsaydı tedarik zinciri etkilenmezdi. Bir kısım tedarik oradan geliyor. 21 Nisan tarihinde söz vermiştik ancak geriye kalan trambüslerin de Haziran ayına yetiştirilmesi ile ilgili müzakerelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

“FAZLADAN BİR ÜCRET ÖDEMEDİK”

Trambüs’ün Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan Beyazgül “Trambüsler alınırken aynı kur üzerinden işlem yaparak 24 metreden 18 metreye düşürdük. Fazladan bir ücret ödemedik. Trambüslerin boylarını kısaltarak dönemediği yerlerden daha rahat dönmelerinin önünü açtık. En kısa sürede Şanlıurfa’da trambüslerimiz caddelerde olacak” ifadelerine yer verdi.

 

# Ahmet Bahçivan'dan iddia: Trambüs kayıp! bomba Belediyesi ile belediye devam SON DAKİKA | başkan ilgili olarak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İstanbul'u Koşuyorum” Avrupa etabında Ahmet Tek birinci oldu
“İstanbul'u Koşuyorum” Avrupa etabında Ahmet Tek birinci oldu
Babacan:
Babacan: "Hani keramet imzadaydı, atsanıza imza, neyi bekliyorsunuz?"