HDP il eş başkanından hükümete gönderme

Son dönemlerde esnaf ziyaretlerini arttıran ve kent sorunlarının çözümü yönünde çabalarını yoğunlaştıran HDP Urfa il örgütü adına eş Başkan Ahmet ATIŞ son olarak hükümetin Şanlıurfayı hızlı tren projesi dışında tutmasını ti’ ye aldı.

1069 kez okundu.
HDP il eş başkanından hükümete gönderme

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan eş Başkan ;
“Zaten gidiyorsunuz bunu sizde biliyorsunuz. Bari hayallerinizde Urfa’mıza yer verseydiniz. Halkımız merak etmesin, bu harami düzeni yıkacağız ve o tren Urfa’mıza gelecek” şeklinde bir paylaşım yaptı. 


Konuya ilişkin HDP Urfa milletvekili Ayşe SÜRÜCÜ bir soru önergesi vererek Urfa halkının mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı. Vekil sürücü önergede şu ifadelere yer verdi;
Kalyon İnşaat’ın ihalesini aldığı uzunluğu 236 kilometre olan Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Demiryolu Projesi’nde ihalenin tamamlanmış olduğu basına yansımıştır. 2 milyon nüfusa sahip, bölgenin en büyük kentlerinden olan Şanlıurfa’nın Hızlı Demiryolu Projesi’nin de yer alacağı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından da dile getirilmiş ve sözler verilmiştir. Fakat İhalenin basına yansıması üzerine Şanlıurfa’nın projede yer almadığı görülmüştür. Projede yer alan diğer kentlere oranla sosyo-ekonomik açıdan daha büyük bir ağa sahip olabilecek olan Şanlıurfa’nın projeye dahil edilmesi, ekonomik büyüme ve modern ulaşım açısından oldukça yerinde bir kamusal hizmet olacağını belirtir, konu hakkında kamuoyuna açıklama yapılmasını öneririz.


Bu Kapsamda;
1.Bakanlığınızca konu hakkında kamuoyuna açıklama yapılacak mıdır?
2.Şanlıurfa, Hızlı Demiryolu Projesi’ne sonradan dahil edilecek midir? Dahil edilmeyecekse sebebi nedir?
3.Bakanlığınız Ak Partili yetkililerin ve cumhurbaşkanının Hızlı Demiryolu Projesi hakkında Şanlıurfa mitinglerinde verdiği sözlerden haberdar mıdır?”

HDP il başkanından hükümete gönderme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İstanbul'u Koşuyorum” Avrupa etabında Ahmet Tek birinci oldu
“İstanbul'u Koşuyorum” Avrupa etabında Ahmet Tek birinci oldu
Babacan:
Babacan: "Hani keramet imzadaydı, atsanıza imza, neyi bekliyorsunuz?"