DTSO seçimlerini Yeşil Liste kazandı

DİYARBAKIR - DTSO seçimlerini, mevcut başkan Mehmet Kaya başkanlığındaki Yeşil Liste kazandı.

1012 kez okundu.
DTSO seçimlerini Yeşil Liste kazandı

Sandık başına giden Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerini mevcut başkan Mehmet Kaya başkanlığındaki Yeşil Liste kazandı. Merkez Yenişehir ilçesindeki 5 Nisan İlkokulu’nda kurulan sandıklarda Yeşil, Mavi, Kırmızı, Sarı ve Mor listenin adayları yarıştı. Yoğun ilginin olduğu seçimlerde listeler, 16 meslek komitesi için yarıştı. Saat 09.00’da başlayan oy kullanma işlemi saat 17.00 itibariyle sona erdi. Mevcut Başkan Mehmet Kaya Yeşil, Mahmut Biroğlu Kırmızı, Musa Karagöz Mavi, Şeyhmus Baran Sarı ve Vedat Curan’ın Mor listeyle katıldığı seçimlerde, 7 bin 300 seçmen oy kullandı. Demokratik bir ortamda geçen seçimlerde, meslek komiteleri arasında en fazla komiteyi Yeşil Liste kazandı.
 
Yeşil Liste’nin tüm komite gruplarında, Kırmızı Liste’nin 3’üncü, Mor Liste’nin 1’inci, Sarı Liste’nin 10 ve 12’nci grupta aday çıkardığı Mavi Liste’nin ise 1, 12 ve 14’üncü grup dışında tüm gruplardan çıkarttığı seçimlerde, liderliğini Mehmet Kaya’nın yaptığı Yeşil Liste, 22 sandıktaki oyların ezici çoğunluğunu aldı. 21 bin üyenin bulunduğu Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın 54 kişilik meclisini belirlemek için gün boyu süren oy kullanma işleminde, Yeşil Liste 16 meslek komitesi seçiminden 16’sında da birinci gelerek seçimi kazandı. 
 
DTSO, önümüzdeki günlerde seçimlerin sonucuna göre şekillenen Meclis’le yeni yönetim kurulunu belirleyecek. Sürpriz bir gelişme olmazsa mevcut başkan Mehmet Kaya’nın 4 yıl daha görevi yürütmesi bekleniyor. 

 

(MA)
 

DTSO seçimlerini Yeşil Liste kazandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre koruma için dronlar meyve bahçelerini izledi
Çevre koruma için dronlar meyve bahçelerini izledi
Hentbol ligleri
Hentbol ligleri