Düzce depreminde yaralı sayısı 50’ye ulaştı

İSTANBUL –Düzce Sarıdere Gölyaka merkezli yaşanan 6.0 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken, depremde yaralı sayısı 50’ye ulaştı.

1709 kez okundu.
Düzce depreminde yaralı sayısı 50’ye ulaştı

Düzce’nin Sarıdere ve Gölyaka merkezli gece saatlerinde gelişen 6.0 büyüklüğündeki deprem Düzce olmak üzere Bolu, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Edirne ve bağlı ilçelerde hissedildi.  Deprem, korku ve paniğe neden olurken, yurttaşlar, sokaklara dökülerek soğuk havaya rağmen dışarıda sabahladı. 
 
ARTÇI SARSINTILAR DEVAM EDİYOR
 
AFAD’ın yaptığı son bilgilendirmede, Düzce Gölyaka’da meydana gelen depremin 5,9 büyüklüğünde olduğunu ve sabah 09.05’e kadar en büyüğü 4,3 olmak üzere 101 artçı sarsıntı yaşandığını ve bu sarsıntıların devam ederek 109’a çıktığı aktarıldı. 
 
YARALI SAYISI 50’YE ULAŞTI
 
Depremde, Düzce’de 37, Zonguldak’ta 6, Bursa’da 4, İstanbul, Sakarya ve Bolu’da 1 kişi olmak üzere toplam 50 kişinin yaralandığı belirtildi. 
 
Deprem sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremden sonra yaralıların olduğu bilgisini paylaşarak, yararlılardan sadece bir kişinin yüksekten atlama nedeniyle durumunun ağır olduğunu söyledi. 
 
KALP KRİZİ GEÇİREN YURTTTAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ
 
Düzce’de meydana gelen depremin ardından kalp krizi geçiren Hikmet Çelebi adlı bir yurttaşın kaldırıldığı Düzce Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdiği kaydedildi. 
 
EĞİTİME ARA VERİLDİ
 
Depremin yaşandığı ve artçı sarsıntıların devam ettiği Düzce, Sakarya ve Bolu’da eğitime bir gün ara verildi.
 
YER BİLİMCİ TÜYSÜZ: HAZIR OLMAK ÖNEMLİ
 
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Yer Bilimci Prof. Dr. Okan Tüysüz, depreme ilişkin sanal medya hesabında yaptığı paylaşımında, “Türkiye’de 24 il 110 ilçe deprem üreten faylar üzerinde yer alıyor. Türkiye’de 485 tane 6 ve üzeri deprem üretebilecek fay var. Bilinmeyen faylar da var. Hiçbir deprem sürpriz değil, hazır olmak önemli” uyarısında bulundu. 

 

(MA)

Düzce depreminde yaralı sayısı 50’ye ulaştı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egeli madencilerin 2023 hedefi 1 milyar 400 milyon dolar ihracat 
Egeli madencilerin 2023 hedefi 1 milyar 400 milyon dolar ihracat 
İyi veri iyi piyasa
İyi veri iyi piyasa