Başkan Baydilli'den Öğretmenler Günü Mesajı

Karaköprü Belediye Başkan Metin Baydilli Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak öğretmenlerin geleceği şekillendirecek gençleri yetiştirmekle çok değerli bir görev üstlendiklerini söyledi

2531 kez okundu.
Başkan Baydilli'den Öğretmenler Günü Mesajı

Karaköprü Belediye Başkan Metin Baydilli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Baydilli mesajında peygamber mesleği olan öğretmenliğin kutsal ve geleceği şekillendirecek gençleri yetiştiren değerli bir görev olduğunu ifade etti.

Başkan Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

Öğretmenlik kelimelere sığamayacak derecede ulvi ve önemli bir meslektir. Şüphesiz ki öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen; öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan en onurlu mesleklerden biridir.

Öğretmenlerimiz çocuklarımıza verdikleri fenni ve ahlaki eğitimle topluma şekil veren güzel bir vazifenin fedakâr temsilcileridir. Yurdun her köşesinde, en ücra köylerde büyük fedakârlık örneği göstererek geleceğe dokunacak sağlam nesiller yetiştirmek için uğraşıyorlar.

Milletlerin varlığını sürdürmesi, kalkınması için eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin çok büyük fedakarlıkla çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutacaktır.

İyi yetişmiş, donanımlı ve yeteneklerini açığa çıkarıp olumlu yönde kullanabilen nesillerin olduğu toplumlar her zaman gelişim gösterir ve dünyanın güçlü toplumları arasında yerini muhakkak alır. Söz konusu toplumların oluşmasında da en önemli görev muhakkak ki kıymetli öğretmenlerimize düşmektedir.  Bu uğurda şehit olan Ayşenur, Necmettin, Aybüke öğretmenlerimize ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, icra etikleri kutsal görevlerinde başarılar diliyorum."

 

Başkan Baydilli'den Öğretmenler Günü Mesajı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. Eker I Run katılımcıları rekora koştu
10. Eker I Run katılımcıları rekora koştu
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum