Xinjiang'da yıllık cirosu 20 milyon yuan üzerindeki sanayi kuruluşlarının katma değerinde yüzde 7,1 artış

Ocak-ekim ayları arasında Xinjinag Uygur Özerk Bölgesi’nde yıllık cirosu 20 milyon yuan üzerindeki sanayi kuruluşlarının katma değerinin önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,1 oranında arttığı, bu rakamın ülke genelindeki artış oranına göre 3,1 puan daha yüksek seviyede seyrettiği öğrenildi.

78 kez okundu.
Xinjiang'da yıllık cirosu 20 milyon yuan üzerindeki sanayi kuruluşlarının katma değerinde yüzde 7,1 artış

Bölgede bu yıl enerji üretim kapasitesi devamlı bir şekilde artırılarak endüstriyel üretimde istikrarlı büyüme görülmektedir.

Ocak-ekim döneminde, madencilik sektöründe gerçekleştirilen katma değer yıllık bazda yüzde 11,6, imalat katma değeri yüzde 3,7 oranında artarken, elektrik, termal, doğalgaz ve su üretimi ve tedariki yüzde 9,6 oranında arttı.

Endüstriyel ekonominin öncü göstergelerini temsil eden demiryoluyla yük taşıma miktarı ve karayoluyla yük taşıma miktarı gibi rakamlarda da artış göründü.

Kilit endüstrilerden kömür endüstrisi hızla büyürken petrol, kimya, demir dışı metaller, elektrik enerjisi ve inşaat malzemeleri endüstrilerinde istikrarlı bir büyüme kaydedildi.

Ağustos ayından bu yana, mevcut salgının etkisiyle Xinjiang’daki endüstriyel ekonominin büyüme hızı biraz düşmüş olsa da bölgede ekonominin istikrarının korunması için alınan önlemler sayesinde normal üretim düzeninin yeniden kavuşturulmasında hız kazandırılmaktadır.

Ocak-ekim aylarında bölgedeki endüstriyel yatırımın yıllık bazda yüzde 28,2 artarak ülke genelindeki büyüme oranından 17,4 puan daha yüksek olduğu bildirildi. 

Şu an itibariyle, bölgedeki endüstriyel alanda 50 büyük sanayi projesinin yeniden işbaşı oranı %100'e ulaştı ve 30 milyar 917 milyon yuanlık yatırım tamamlandı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Xinjiang'da yıllık cirosu 20 milyon yuan üzerindeki sanayi kuruluşlarının katma değerinde yüzde 7 1 artış
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. Eker I Run katılımcıları rekora koştu
10. Eker I Run katılımcıları rekora koştu
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum