İYİ Partili Olgun: “Her canlıya saygılı bir iktidar olacağız”

AFYONKARAHİSAR-30.01.2023-HİBYA- İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Avukat Hakan Şeref Olgun, Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) yönetimini ziyaret etti.

166 kez okundu.
İYİ Partili Olgun: “Her canlıya saygılı bir iktidar olacağız”

Sokak hayvanlarının yapılan hayvan barınaklarında toplanmasının ve bakamının üstlenmesinin Belediyelerin asli görevin olduğunu ancak bazı belediyelere yük teşkil ettiğini dile getiren Olgun, kurumların dayanışma içerisinde hareket etmesiyle bu yükün altından kalkılabileceğini söyledi.

Olgun, sokak hayvanlarının da yaşam haklarının var olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“İnsanoğlu var olduğu günden bugüne hayvanlar da olmuş ve birlikte yaşamış hatta hayvanları kullanarak kendi yükünü azaltmıştır. Bugün şehir merkezlerinde tehlike olarak görülen sokak hayvanları, köy yerlerinde insanlarımızın bir numaralı yardımcısı durumunda. Biz İYİ Parti olarak bu konuda da gereken ön çalışmalarımızı yaptık ve iktidarımızda bu sorun gibi görünen sokak hayvanları sorununu kökten çözüme kavuşturacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

“Kurumlar ortak çalışacak”

İYİ Parti iktidarında kurumların ortak çalışma alanları oluşturularak, sokak hayvanları konusunda görev dağılımı yapılacağını belirten Olgun; “Bu konuda valilikler, Tarım ve Orman Müdürlükleri, Belediyeler ve Üniversitelerin Veterinerlik fakültelerinin ortaklaşa bir çalışma alanı oluşturacağız. Yükü dağıttığımız zaman bu sorunumuz da ortadan kalkacaktır. Böyle bir durumda insanlarımız da hayvanlarımız da huzur içinde bir hayat sürecektir. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın.” diye konuştu.

“İktidara hazırız”

Olgun, İYİ Parti’nin tüzüğü ve bugüne kadar yaptığı çalışmalar sonucunda vatandaşların İYİ Parti’yi iktidar partisi görmek istediklerini ifade ederek, İYİ Parti kadrolarının da iktidar için hazır olduklarını kaydetti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve çalışma ekibinin 24 saat halkla iç içe olduğunu hatırlatan Olgun; “Parti kadromuzda her kesimden konusunda uzman arkadaşlarımız var. Dolayısıyla iktidara talibiz ve iktidara geldiğimiz günün akabinde bugüne kadar yapılan yanlışları düzelterek, halkın refahı ve huzuru doğrultusunda hizmet vermeye başlayacağız. İktidara talibiz ve iktidara hazırız.” dedi.

“Kadınlarımız baş tacımız”

Olgun, İYİ Parti’nin bir Kadın Hareketi olarak yola çıktığına değinerek, “Ziyaret ettiğimiz her yerde kadınlarımızın sıkıntılarının hat safhada olduğunu görüyoruz. Türk gelenek ve göreneklerine göre kadınlarımız her zaman baş tacı olmuştur. Bu baş tacı kadınlarımızın İYİ Parti’yi iktidar yapacağına başının üstüne koyacağından kuşkum yok. Kadınlarımıza şunu söylemek istiyorum: Az kaldı. İYİ Parti iktidarında tüm sıkıntıları ortadan kalkacaktır” ifadelerini kullandı.

AFHAYKO’ya destek sözü

Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) Başkanı Ramazan Keskin’den dernek çalışmaları ve derneğin karşılaştığı sıkıntılar hakkında da bilgiler alan Olgun, derneğin gönüllü üyesi olmaya ve her türlü desteği sağlamaya hazır olduğunu dile getirdi.

Hibya Haber Ajansı

İYİ Partili Olgun: “Her canlıya saygılı bir iktidar olacağız”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzlanda'da yeni volkan patlaması başladı
İzlanda'da yeni volkan patlaması başladı
Baerbock: Irkçılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır
Baerbock: Irkçılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır